כשרות

המוצרים שלנו מיוצרים מחומרים פשוטים, כולם כשרים.

קפיר חלב גודל אצלנו לרוב בחלב תנובה בשקיות, כשר למהדרין ולסירוגין,בחלב עזים צוריאל כשר למהדרין.

קפיר מים גודל בתוך מי סוכר, עם סוכר קנים אורגני בהשגחת הרבנות המקומית מגדל העמק.  אם אתם צריכים קפיר מים שגדל בסוכר כשר למהדרין, נא לציין זאת ונדע לספק לכם גרעינים שגדלו עם סוכר "סוגת" כשר למהדרין בצנצנת נפרדת.

סקובי קמבוצ'ה גודל עם סוכר קנים אורגני בהשגחת הרבנות המקומית מגדל העמק ובתה שחור סילוני בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.  במידה שאתם צריכים סקובי קמבוצ'ה כשגדל בתה כשר למהדרין וסוכר כשר למהדרין, נא לציין זאת ונדע לספק לכם סקובי קמבוצ'ה שגדל בצנצנת נפרדת בתה "ליפטון" כשר למהדרין וסוכר "סוגת" כשר למהדרין.

סקובי ג'אן גודל בדבש טבעי שלא חומם, ותה ירוק.  במידה שחשוב לכם הכשרות של המצרכים, נוכל לספק לכם סקובי ג'אן שגדל עם דבש טבעי ולא מחומם "עין חרוד" או "תמובות", שניהם כשרים למהדרין, ותה ירוק "ויסוצקי".

כל סקובי, כולל גרעיני קפיר חלב וגרעיני קפיר מים, הוא תרבית טבעית שנוצרה כשההרכב הנכון של בקטריות חיוניות ושמרים נחת באקראי בחלב, מי סוכר או תה ממותק בדבש או בסוכר.  הבקטריה והשמרים מייצרים מטריצה של תאית בה הם חיים, ומתחילים חיי שותפות סימביוטיים בהם הבקטריה מכינים את המשקה כדי שיהיה שימושי לשמרים,  והשמרים מייצרים ויטמינים שהבקטריות זקוקות להם.  התרבית כה מאוזנת שאין אפשרות של בקטריות זרות להיכנס למערכת.

כידוע, בקטריות, השמרים והתאית הם כולם צמחים חד-תאיים.   משך החיים שלהם קצר מאוד כך שיש תחלופה מוחלטת של התאים כל כמה ימים.  לפי דעת כל הרבנים ששאלתי, אין בהם שאלה של כשרות כל זמן שהכלים והמצרכים כשרים.