פסטו

הרוטב האיטלקי, פסטו, קל מאוד להכנה בבלנדר או מעבד מזון. הוא פרה-ביוטי, מכיל שומנים בריאים, מתאים לטבעונים וילדיי אוהבו אותו מאוד, גם שהיו צעירים. הכמויות גמישות. אם אין הרבה צנוברים, תשימו יותר ריחן. אם אין הרבה ריחן, תשימו יותר צנוברים, אך אל תשימו יותר משן אחד של שום, ואל תשימו יותר מידי מלח, בגלל שהטעם של הפסטו עדין.

לפסטו הרבה שימושים. ילדים אוהבים אותו על פסטה או שניצל. הוא טעים מאוד כתוספת למרק עגבניות וסתם ככה על לחם. באיטליה מוסיפים ביד 1/2 כוס גבינת פרמזן מגורדת ושתי כפות גבינת רומנו מגורדת, אבל הוא טעים גם בלי, וככה נהוג לאכול אותו בארץ.

המצרכים:

  • שתי כוסות עלי ריחן
  • כף עד שלוש כפות צנוברים
  • 1/2 כוס שמן זית
  • שן שום

 

אופן ההכנה:

שמים כף שמן זית, הצנוברים, המלח ועלי הריחן בבלנדר או מעבד מזון. כשהמנוע עובד, מטפטפים מהפתח העליון שמן זית עד שמתקבל רוטב במרקם הרצוי (יותר דליל לספגטי, יותר סמיך כתוספת למרק)

לקוח מהספר, Essentials of Classic Italian Cooking מאת 2012 ,Marcella Hazan

חנה קרום, בספר האנציקלופדי, The Big Book of Kambocha, כותבת שהרטבים והחמוצים שמגישים עם האוכל היו אהובים במקורם לא רק בגלל הטעם. הרטבים המצויים כגון קטשפ וחרדל היו מותססים צורפו למאכלים כדי שאותו מאכל יתאכל בצורה יעילה. היא נותנת דוגמאות של רוטבים פרו-ביוטיים. אם יש לכם מתכונים של רטבים מותססים מתרבויות שונות, אשמח מאוד לכלול אותם פה.

ראשי / ספר בישול / פסטו